Махновці

“Ввечері 18 жовтня відбулася нарада вищого командування махновців. Очевидно, на порядку денному було обговорення того стратегічного завдання, яке перед махновцями ставило радянське командування. Повстанці мали прорватися у тил білих на мелітопольському напрямку, не пізніше ЗО жовтня вийти під Салькове на Чонгарському півострові та Перекопі,  заблокувавши ці перешийки, відрізати білим шлях до Криму з материкової України. Такий оригінальний план мав видаватися махновським командирам не реалістичним і відверто безжальним щодо самих по встанців.
На нараді, крім того, був присутній радянський представник Бела Кун2, прибуття якого слід розцінювати як продовження політики заспокоєння махновців стосовно 4-го пункту угоди. На нараді він був не єдиним гостем. Через лінію фронту пробрався отаман Чалий, супроводжуючи врангелівського офіцера-посланця.   Останній  передав  пропозиції  свого командування щодо можливого союзу махновців з білими. Реакція самого Махна на ці пропозиції (а він у великому гніві наказав розстріляти офіцера) дозволяє деякою мірою усвідомити ті настрої, що панували у махновському середовищі. Так уже сталося, що одна частина махновських командирів ставилася до більшовиків з меншою довірою, ніж інша. Ця частина, звикши не довіряти комісарському слову, правильно оцінила прибуття Куна як звичайне окозамилювання” (ст. 148-149).

У книзі: Дмитро Архієрейський. Махновська вереміяТернистий шлях Революційної повстанської армії України (махновців) 1918-1921 рр. Ціна: 98,00 грн.

 

Advertisements

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s